Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri
21 Haziran 2024

Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri

Birçok insan boylarının yeterince uzun olmadığından yakınmaktadır. Fiziksel anlamda yaşanan bu sorun, birçok insanı hem fiziksel hem de psikolojik anlamda olumsuz yönde etkiler ve kendilerini kötü hissetmelerine sebep olur. Bu nedenle, bu sorunu ortadan kaldırmak için boy uzatma egzersizlerine başvurulabilir. Bu egzersizler, son derece zararsız ve sağlıklı bir şekilde boyunuzu uzatmanıza yardımcı olabilir. Ergenlik döneminden çıkmış olsanız bile bu tür egzersizler işe yarayabilir. Ancak unutulmamalıdır ki boy uzatma egzersizlerini desteklemek için sağlıklı beslenme, bol su tüketme, düzenli uyku ve düzenli egzersiz yapmak da şarttır. Bu faktörleri birlikte yürüten kişilerin sağlıklı sonuçlar alarak memnun kalacaklarını söyleyebiliriz. Her insanın doğal bir büyüme süresi vardır. Bu büyüme süresini insanlar yaptıkları hareketler ve yanlışlarla yavaşlatabilir veya tamamen durdurabilirler. Bu sebeple belli bir döneme kadar uzayıp sonrasında boy uzaması görülmemektedir. Bir nevi kısmen de olsa kişilerin kendi ellerindedir.

Boy Uzatmak İçin Temel Egzersizler

  • Asılı kalmak
  • Gerilmek
  • Zıplamak
Bu egzersizleri düzenli bir şekilde yaparsanız faydasını görebileceğinizi söyleyebiliriz. Bu tür boy uzatma egzersizleri istikrarlı bir şekilde düzenli yapıldığında fayda sağlar ve kendinizde var olan değişikliğin farkına varabilirsiniz. Bu sebeple unutmamalısınız ki, bunu ciddiyetle yapmanız size kesin bir netice verecektir. Bu tür egzersizlere başlamadan önce ısınma hareketleri yapmanız gerekmektedir.

Boy Uzatmak İçin Yapmanız Gerekenler

İlk Önce Duruşunuzu Düzeltin

Boy uzatma hareketlerine başlamadan önce yapılması gereken en önemli durum, duruş bozukluğu varsa onun düzeltilmesidir. Bu konu oldukça önemli ve dikkate alınması gerekir.

Doğru Yürüyüş Yapın

Yürüyüş yaparken dikkat edilmesi gereken şey, yürüyüş esnasında kafanızı ve çenenizi yukarıda, omurganızı ise düz tutarak gerçekleştirmenizdir. Bu oldukça önemlidir.

Asılma ve Gerilme Hareketleri

Asılma ve gerilme hareketleri boy uzatmak için oldukça önemlidir. Bu hareketler doğrudan omurilik ile ilgili olduğu için hem boyunuzun uzamasını hem de duruş bozukluğunuz varsa onun düzelmesini sağlar. Boy uzatma egzersizlerinden biri olan asılma hareketi de yer çekiminden yararlanan bir egzersizdir. Yatay bir çubuğa tutunarak asılı kalmanız, omurga üzerindeki baskıyı azaltır. Disklerin arasının açılmasına ve esnemesine yardımcı olur. Ayrıca bu asılma egzersizi sadece omurga üzerinde değil, kol ve bacaklar üzerinde de etkilidir.

Kobra Hareketi

Boy uzatma hareketlerinden bir diğeri ise kobra hareketidir. Bu hareketi yapabilmek için, omuz hizasında avuç içi yere bakacak şekilde yüzüstü bir pozisyon alın. Çenenizi yukarı doğru kaldırarak, göğüs kafesinizi öne doğru itmeye başlayın. Bu harekette ters kambur pozisyonu oluşturmaya çalışın. Beş ila otuz saniye aralıklarla tekrarını yapın.

Bu egzersizleri düzenli ve doğru bir şekilde yaparak, boy uzatma sürecinde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak, her bireyin genetik yapısının farklı olduğunu ve sonuçların kişiden kişiye değişebileceğini unutmamanız önemlidir. Sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyerek, bu egzersizlerin etkisini maksimize edebilirsiniz.

Boy Uzatma Egzersizleri Yorumları

soru

Hicran

02 Mayıs 2024 Perşembe

22 yaşındayım ve polis veya asker olmak istiyorum ben. Ama maalesef ki 2 cm ile şu an için kaçırıyorum. Çok istiyorum olmak acaba ileriki yaşlar için bir tavsiyesi veya önerisi olan var mı lütfen yardımcı olun

Cevap yaz
cevap

Tebessüm

02 Mayıs 2024 Perşembe

Bu yas senin icin hala sınır degil tabiiki ama uzama olasiliğinda kesin degil,o yüzden yüzmeyi biliyorsan surekli yuzmeye gidebilirsin. Hem vucudunu toparlar hemde boy uzatir. Basketbol oynuyorsan oda etkili olur. Tabiiki garantisi yok.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Nefes Açma Egzersizleri ve Hareketleri

Nefes Açma Egzersizleri ve Hareketleri

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri

Plank Egzersizi ve Hareketleri

Plank Egzersizi ve Hareketleri

Pc Kası Egzersizleri ve Hareketleri

Pc Kası Egzersizleri ve Hareketleri

Bel Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

Bel Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

Güncel

Boyun Ağrısı Egzersizleri veYöntemleri

Boyun Ağrısı Egzersizleri veYöntemleri

Güncel

Zayıflama Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Zayıflama Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Güncel

Doğum Egzersizleri ve Hareketleri

Doğum Egzersizleri ve Hareketleri