Göğüs Büyütme Egzersizleri ve Hareketleri
19 Haziran 2024

Göğüs Büyütme Egzersizleri ve Hareketleri

Günümüzde kadınlar güzel bir vücuda sahip olmak için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Özellikle kadınlar daha çekici olmak ve güzel bir fiziğe sahip olmak için göğüslerinin büyüklüğüne dikkat etmektedir. Kadınların birçoğunda göğüs sarkması meydana gelmektedir. Nedeni ise doğum ve doğum sonrası gerçekleşen emzirme dönemidir. Bu sebeplerin yanı sıra birçok kadının genetik yapısı da göğüs sarkmasına uygundur. Kadınlar daha belirgin ve vücutlarıyla orantılı göğüslere sahip olmak için bazı yöntemlere başvurmaktadır. Tıbbi yöntemlerin yanı sıra bazı bitkisel yöntemler ve egzersiz hareketleri ile göğüslerini büyütmeye çalışmaktadır. Kadınların birçoğu göğüslerini büyütmek için egzersizlere başvurmaktadır. Göğüs büyütme egzersizleri sayesinde kadınlar hem acı çekmeden hem de kısa sürede istedikleri büyüklükte göğüslere sahip olabilirler. Göğüs büyütücü egzersiz hareketlerinden bazıları şunlardır:
1. Dikey Şınav

Göğüs büyütme hareketleri içinde en sık tercih edilen en basit egzersiz hareketlerinden biridir. Normal şınav hareketi ile aralarındaki tek fark bu hareketin dik durarak ve yerden destek alınarak yapılıyor olmasıdır. Dikey şınav hareketi için bir duvardan destek almanız gerekmektedir. Duvardan destek alarak ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Vücut dengenizi sağladıktan sonra avuç içi duvara bakacak şekilde kollarınızı duvara yaslayın. Burada vücudunuzun dengede olması çok önemlidir. Daha sonra alnınız duvara değinceye kadar kollarınızı dirseklerden bükün. Bu esnada ayak tabanlarınız yere değiyor olması gerekmektedir. Alnınız duvara değecek şekilde olunca bu şekilde 15 saniye kadar bekleyin. Bekledikten sonra tekrar eski pozisyonunuza geçin. Bu hareketi yaklaşık 5 defa tekrarlayın.

2. Flys

Göğüs büyütücü egzersiz hareketlerinden biri de flys hareketidir. Bu egzersiz için öncelikle egzersiz tahtasının üzerine sırt üstü yatın. Daha sonra iki elinize ağırlıkları alın. Ağırlıkların çok ağır olmasına gerek yoktur. Daha sonra kollarınızı elinizde ağırlıklarla birlikte yere paralel olacak şekilde açın. Kollarınızı paralel açtıktan sonra kollarınızı göğsünüzün üzerinde birleştirecek şekilde kaldırın. Hareket esnasında dikkat etmeniz gereken nokta kolların bükülmemesi yani hareket esnasında kollarınızın dik olması gerekmektedir. Bu hareketi 10 defa yapmanız yeterli olacaktır. Hareketi yaparken kolunuzun yorulduğunu hissettiğinizde dinlenerek yapabilirsiniz.

3. Dönerek Şınav (Push-up)

Bu egzersiz duruş benzerliği nedeniyle normal şınav hareketine benzemektedir. Fakat bu harekette çalıştırılmak istenen kas kitlesi normal şınavda çalıştırılan kas kitlesine göre farklılık göstermektedir. Normal şınav pozisyonunu alın ve şınav çekmeye başlayın. Şınav hareketini yaparken yukarı kalktığınızda sol kolunuzu yukarı doğru açın. Vücudunuzun dik olmasına dikkat edin. Sol kolunuzu açınca kolunuz ile vücudunuz da sol kolunuz ile dönsün. Vücudunuzu da döndürdükten sonra iki kolunuz arasında 180 derecelik mesafe olması gerekmektedir. İki kol arasındaki mesafe 180 derece olunca hareketi sonlandırmak için sol kolunuzu eski haline getirebilirsiniz. Aynı hareketi bu defa sağ kolunuz için uygulayın. Bu hareketi 15'er kez olmak üzere 3 tur halinde yapın.

4. Asansör Şınav (Push-up)

Bu hareketi yapmak için bir sandalye ya da tabureye ihtiyaç duyacaksınız. Bu harekette aslında normal şınava benzemektedir. Tek farkı normal şınavda ayaklarınız yerde iken bu harekette ayaklarınız yaklaşık 25-30 cm yukarıda olması gerekmektedir. Normal şınav pozisyonunu alın. Ayaklarınızı sandalye ya da taburenin üzerine koyun. Ayaklarınız parmak uçlarında durmalı ve hareket etmemelidir. Bu şekilde kollarınızı bükerek alnınız yere değecek şekilde eğilip kalkın. Bu hareketi 10 defa yapmanız yeterlidir. Bu hareket sayesinde pektoral kaslarınız çalışacak ve göğüsleriniz büyüyecektir.

Ekstra Bilgiler

Göğüs büyütme egzersizlerinin yanı sıra, sağlıklı beslenme ve yeterli protein alımı da kas gelişimini destekler. Ayrıca, düzenli olarak yapılan kardiyo egzersizleri genel vücut yağ oranını düşürerek göğüs kaslarının daha belirgin hale gelmesini sağlar. Göğüs büyütme egzersizlerini haftada en az üç kez yaparak daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Unutmayın, sabır ve düzenli çalışma bu süreçte en önemli faktörlerdir.

Göğüs Büyütme Egzersizleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Fizik Tedavi Egzersizleri ve Hareketleri

Fizik Tedavi Egzersizleri ve Hareketleri

Sırt Ağrısı Egzersizleri ve Hareketleri

Sırt Ağrısı Egzersizleri ve Hareketleri

Rom Egzersizleri ve Hareketleri

Rom Egzersizleri ve Hareketleri

Boyun Kası Egzersizleri ve Hareketleri

Boyun Kası Egzersizleri ve Hareketleri

Diz Egzersizleri ve Hareketleri

Diz Egzersizleri ve Hareketleri

Güncel

Ayak Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Ayak Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Güncel

Squad Egzersizi Nasıl Yapılır?

Squad Egzersizi Nasıl Yapılır?

Güncel

Karın Bölgesi Egzersizleri ve Hareketleri

Karın Bölgesi Egzersizleri ve Hareketleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6